Síla Specializace

O čem bude síla specializace? Miluju kávu. Už dlouhou dobu. Došlo to až tak daleko, že jsem byl na školení o kávě. Nakoupil jsem si potřebné vybavení domů pro různé přípravy kávy. Kávu jsem začal kupovat u malých pražíren. Třeba zde!

No a nastal problém vždy, když si chci dát dobrou kávu. Prostě musím do dobré kavárny. Příjemné prostředí, malá, ale specializovaná nabídka a lidi co tomu rozumí. Nedostanete espresso do 3dcl hrnku :-)))

Ale vědí odkud káva pochází, jaké má v sobě tóny chutí, atd. Z velkých řetězců mi chutná Starbucks. Pro mě super prostředí. A když se baristy zeptáte co má na mlýnku právě za kávu, možná se nebudete divit co vám všechno řekne. Nebo si kupte praženou kávu a nechte si nějakou doporučit. To je prostě radost. A nevadí vám vyšší cena. Víte, že tam příště jdete znova.

Stejně tak, když budu mít chuť na Mojito. Půjdu do La Bodeguita del Medio.

Chci nechat vytisknout velkou fotografii? Mám svého tiskaře.
Potřebuji koupit objektiv? Mám svůj obchod.

Síla specializace je v tom, že vám někdo rozumí.

A dobře poradí nebo prodají co očekáváte. A nevadí, že zaplatíte vyšší cenu.

To mi přesně vyhovuje. Nepotřebuji hromadu věcí. Ale když něco chci a nebo mám na něco chuť, dám si něco suprovýho.

Není to nic zásadního pro podnikání. Ale definuje to co kdo dělá. Pomáhá to zdokonalovat se. A více se zaměřovat na zákazníky, kteří věří, že to nikdo neumí lépe než vy.

Proto se čím dál víc zabývám svatební fotografií. Navíc ještě dokumentární a street fotkou.

Je to dobrý cesta? To asi ukáže čas. Ale dnes umí lepší mobil fotit kvalitně a není problém tisknout do velikosti A3. Proto pevně věřím ve specializaci. Na ostatní bude stačit mobil.