Lucy y Hector

Estan increibles!!!!! Muchísimas gracias!!! Muchas gracias x la sesión tan padre!!

Petra and Jochen

We really did not want to have a professional photographer taking pictures during our wedding day. However we had a photographer – and it was Pavel Dufek. And we were so happy about that! Many of our friends and guests have asked us how long do we know him and how great it is that a friend is taking the pictures. Pavel has became our friend not only to us but to other wedding guests as well. We were travelling with public transport in Prague, we were having sunshine and rain and wind. Pavel has never stopped taking pictures and being everywhere where our guests and we were. And the pictures are great. Showing us and the wedding exactly as it was. He was even helping to take care of our little daughter. Dear Pavel, it was a great day also because of you. A big thanks goes to you! Your pictures show all the emotions and feelings of that day. You were always highly professional, correct and punctual and at the same time friendly, funny and so nice! We can only recommend you to everyone who is still on search for a photographer and no wonder your calendar is always full. You are a great photographer and a great person and your pictures speak for you! Thank you,
Petra and Jochen

Naďa and David

Hello, the photos are really sensational, once again we thank too much and there are really a lot of them 😀 are amazing 🙂

Dobrý den, tak fotky jsou přímo senzační, ještě jednou moc moc moc děkujeme a je jich opravdu hodně ? jsou úžasný ?

Markéta and Roman

Sorry I’m writing so late, but .. I’m overwhelmed .. These photos are absolutely unique, you are a chic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Thank you very much !!!!  ?
Promiň že píšu tak pozdě, ale.. Jsem ohromená.. Ty fotky jsou naprosto jedinečný, jsi šikulka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Děkujeme moc !!!! Dobrou ?

Petra

Hello, Paul, super, thank you, very nice.
Dobrý den, Pavle, super, děkuji, moc pěkné.

Sissive

Pana Dufka můžu opravdu doporučit. Nejen, že jsou fotky od něj krásné, ale má i naprosto úžasný přístup a i díky němu pro nás byl náš svatební den opravdu nezapomenutelný. ?

Mika07

Úžasný člověk, supr komunikace, moc děkujeme ?

I a K

Tak jak začít….
Možná tím, že vám napíšu obrovské DÍKY. Za prvé za skvělý den, za to, jak jste se nám věnoval celé odpoledne a dokázal jste totálně odbourat veškerou stydlivost u nás všech, dokonce i u našeho tatky a to se povede opravdu málokdy ? za druhé za skvělý dárek pro moji mamku, náramně si focení užila ? a za třetí za naprosto dokonalé fotky:-) musím se přiznat, že jsem se pri prohlížení rozbrečela a opravdu vám moc děkuju.
Moc to pro nás všechny znamená, že jsme se konečně, poprvé v životě, kromě mojí svatby, takhle vyfotili celá rodinka..

P.S. myslím, že nebudu jediná, komu ukápne slza

Ještě jednou děkuji.

Bara P.

Hello, thank you very much for the photos. They are beautiful, we really love it. Yesterday I gave your photos on your facebook and had a great success. So I once again thank you very much. Really you very successful.
Doporučuji byl snámi poprvé a zapadl okamžitě do naších rodin jak kdyby byl jeden z nás. Fotky jsou perfektní krásná práce.
Dobrý den, mockrát Vám děkuji za fotky. Jsou krásné, opravdu se nám moc líbí. Včera jsem dala Vaše fotky na svůj facebook a sklidily velký úspěch. Tak Vám ještě jednou moc děkuji. Opravdu se Vám moc povedly.

Andrea K.

Hi Pavle, so the girls are very happy ? Gradually publish on Facebook, for each photo we link to read your page on fb, maybe it will help you to new clients ?
Ahojky Pavle, tak holky jsou moc spokojené ? Postupně je uveřejňujeme na facebooku, u každé fotky dáváme odkaz na Tvoji stránku na fb, třeba Ti to pomůže k novým klientům ?

Karolina K.

We have them really happy. It surpassed my expectations.

Martina H.

Good evening, the photos are very beautiful, thank ? photo shoot with you was amazing, I had to laugh too :)) I’m looking forward to the rest. You are the best and I am overjoyed !!! A thousand times thank you !!!

Alissa E.

Hi Paul I just checked out your portfolio and I wanted to say That you have some great photos there! I can really tell you put a lot of effort and feeling into your photography. Also, I want to thank you for seuraavilla me on Twitter (medianovak). It’s really an honor to know That people are interested in what my company and I have to offer. Keep up the good work and thank you again!

Alona M.

Thank you very very much for making this day so special))) We look amazing on the photos))) THANK YOU VERY MUCH !!!!!!!!!!!! It was pleasure to meet you both !!!!!!!!!!!

Cooperation with Mr. photographer was amazing. He was patient, helpful and made us almost on the spot beautiful pictures. It was an honor for me 🙂

It was really nice photoshoot and Paul are very friendly and communicative photographer. Very good cooperation. Definitely I recommend.

Pleasant cooperation. S models communicates and adapts to them.

Photoshoot with Paul, I enjoyed, it was a nice day and the resulting picture was nice! I also very much like to meet his mistress, thank you for vizážistických few tips! 🙂

Very fine photographer (lovable, likable, funny …) I enjoyed the shoot. Thanks for the additional experience. RECOMMEND ps: And he makes great coffee = o)

Paul is prima photographer ? I did not expect to shoot quickly runs away. I thank him very much, as well as his wife for vizáš. Really relaxed and shoot nice photos to …

Great cooperation, relaxed atmosphere, pleasant photo shoot, and the beautiful photographs !! also recommend! Skvělej photographer and nice make-up artist!

Thanks Paul for the peaceful and rapid cooperation …. Paul … I can only recommend.

Photoshoot with Paul was super! I recommend working with him! :O)

Great ideas … .. a great photographer and a good stylist .. .. .. Perfect ? atmosphere … what can I say ?

Paul is a great photographer, sympathetic, kind and with good ideas and a lot of smiling, too:) I look forward to photos and possibly our next photo shoot!